
Butelkowa zieleń we wnętrzach. Z czym ją łączyć?
Butelkowa zieleń we wnętrzach pojawia się mniej więcej od 2017 roku, kiedy to Pantone ogłosiło kolor roku jako Greenery. Z biegiem czasu ta świeża, wiosenna zieleń zaczęła zmierzać ku ciemniejszym odcieniom i tak w 2019 roku butelkowa zieleń stała się trendem numer jeden nie tylko we wnętrzach, ale także w modzie i szeroko rozumianym dizajnie. Mam wrażenie, że jego 5 minut jeszcze nie minęło i nadal jest pożądanym kolorem. Z czym łączyć ten bogaty, głęboki i niezwykle elegancki odcień?
W jakich wnętrzach stosować butelkową zieleń?
Butelkowa zieleń jest tak samo uniwersalnym kolorem jak biały, szary, czarny, czy granatowy. Pasuje do większości stylów i niezależnie jakie wybierzemy dodatki będzie się pięknie prezentować. Butelkową zieleń można stosować jako przełamanie stonowanych i dość jednolitych wnętrz w stylu skandynawskim. W ten sposób nadamy pomieszczeniu charakteru i przytulności. Świetnie będzie prezentowała się we wnętrzach industrialnych w towarzystwie czerwonej cegły czy betonu, natomiast ze złotem będzie bardzo szykowna, elegancka i glamour. Bez wątpienia w nowoczesnym domu również będzie pasować.
Z czym łączyć butelkową zieleń?
Troszkę już było o tym powyżej, a teraz to rozwinę. Jest to na tyle uniwersalny kolor, że daje bardzo szerokie pole do popisu. Możemy ją zastosować jako kolor ścian lub w formie dodatków.
Butelkowa zieleń na ścianie
Już od dawna ściany w polskich domach są różnorodne. Kolor ten może pojawić się na jednej ścianie lub nawet w całym pomieszczeniu, jeżeli tylko jest dobrze doświetlone przez większą część dnia. Może być to również wyraźny akcent w towarzystwie szarych, białych, beżowych, jasno różowych, a nawet czarnych ścian. I wcale nie musi być to farba. Możemy zastosować tapetę w naturalne lub geometryczne wzory, tapicerowane panele, czy maty roślinne.
Źródło Źródło
Butelkowa zieleń jako dodatki
W przypadku, gdy obawiamy się, że tak ciemna ściana zmniejszy pomieszczenie lub będzie to zbyt radykalna zmiana możemy zdecydować się na dodatki w kolorze butelkowej zieleni. Na rynku jest ich teraz przeogromny wybór. Może to być kanapa, komoda, wszelkie tekstylia, ale także plakaty roślinne, czy zastawa.
I jeszcze coś 🙂
Podsumowując wypunktuję, z jakimi innymi kolorami łączyć butelkową zieleń:
– brąz
– złoto
– szarość
– biel
– pudrowy róż
– czerń
– beż
I poniżej jeszcze kilka wnętrz, które mnie zachwyciły



Chcesz zmienić coś w swojej domowej przestrzeni, ale nie wiesz jak się za to zabrać lub nie masz na to czasu?
Sprawdź moją ofertę metamorfozy wnętrz. Chętnie Ci pomogę!
A może planujesz lub jesteś w trakcie sprzedaży lub wynajmu mieszkania?
Słyszałeś o HOME STAGINGU? To dość nowa usługa w Polsce, ale bardzo dobrze prosperująca, która polega na profesjonalnym przygotowaniu nieruchomości na sprzedaż i wynajem. Dowiedz się czym jest HOME STAGING i sprawdź moją ofertę.


4 komentarze
Marlena
Mam sciane ze starej cegly i naprzeciwko sciane tv pomalowana na butelkowa zielen. Sciana prostopadla do cegly i zieleni jest pomalowana na delikatny szary bo w tej chwili przy malych dzieciach odpadalo zostawic ja biala. I teraz pytanie jaki kolor naroznika dobrac zeby fajnie sie wkomponowal?
Janiszewska Marta
Zdecydowałabym się na grafitowy. Przy małych dzieciach to bardzo bezpieczne rozwiązanie, ponieważ nie będzie widać zabrudzeń (przynajmniej aż tak bardzo jak na jaśniejszych kolorach 😛 ) i na pewno będzie pasował do takiego wnętrz. PS. Twój salon musi wyglądać bosko. Wszystkie moje ulubione kolory 🙂
Marlena
A naroznik w kolorze butelkowej zieleni? Czy wtedy byloby tego koloru za duzo?
Sylwia
Witam bardzo zaciekawiła mnie tapeta na zdjęciu butelkowa zieleń, można uzyskać jakieś namiary na nią?